Kurz „Baťova manažerská škola – kurz pro manažery z praxe„, se uskutečnil v termínu 12. – 13. 6. 2014 v prostorách Fakulty managementu a ekonomiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Lektory kurzu byli renomovaní odborníci z akademické i firemní praxe.

Tento 7. běh kurzu měl tentokrát tématický název: Nové trendy v řízení podniků.

Jednotlivé části kurzu přinesly posluchačům informace o současných moderních metodách řízení a nabídly také přehled o řízení ve firmě BAŤA, a. s. v období do roku 1939 a zhodnocení možností využití principů tohoto systému řízení v současných podmínkách.

Profesor působící na Fordham University v New Yorku, Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, Xidian University v Xi´an, Fu Jen University v Taipei, Universita degli Studi v Neapoli a Indian Institute of Technology v Kanpuru. Je autorem mnoha odborných publikací. Přední, nejvíce citovaný český ekonom podle globálního citačního indexu. Působí jako mezinárodní konzultant mnoha podniků, institucí a vlád. Odborník v oblastech strategie, řízení znalostí, soustavy řízení Baťa, multikriteriálního rozhodování, produktivity práce a systémů a podnikového řízení. Celoživotní zastánce kapitalismu a volného trhu, nestranického a neideologického přístupu k ekonomice.

Ing. Zdeněk Rybka, CSc.

Absolvent Baťovy školy práce, nyní důchodce a místopředseda Klubu absolventů Baťovy školy práce (ABŠ).

Mgr. Miroslava Štýbrová

Historička se zaměřením na dějiny firmy Baťa a vývoj obuvnictví, kurátorka sbírky historické obuvi. Od roku 2002 působí jako externí pedagog na Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Autorka mnoha odborných článků zabývajících se dějinami a podnikatelskou filozofií firmy Baťa. V roce 2009 vydala v Nakladatelství Lidové noviny knihu Boty, boty, botičky. Od roku 1994 pořádá ve Zlíně pravidelná trienále mezinárodní konference Shoes in History.

Ing. Ivan Baťka

Vystudoval VŠE, obor zahraniční obchod. Od r. 1990 soukromý podnikatel. V roce 1998 založil rádio Impuls – nejúspěšnější celoplošnou stanici v ČR. V letech 1999 – 2000 byl obchodním ředitelem energetické společnosti ČEZ, a.s. Od roku 2002 je generálním ředitelem a předsedou představenstva akciové společnosti FOSFA.

prof. Ing. Ján Košturiak, Ph.D.

Ředitel IPA Slovakia s.r.o. a spoluzakladatel společnosti IPA Slovakia. V roce 1990 začal pracovat jako konzultant pro průmyslové podniky. V roce 1995 založil Institut průmyslového inženýrství v Žilině, který v roce 2000 spojil s aktivitami Fraunhofer IPA Stuttgart ve společnosti Fraunhofer IPA Slovakia. Přednáší na HST Ulm a Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Je autorem a spoluautorem mnoha odborných publikací. Během své profesionální kariéry pracoval jako konzultant pro mnoho firem (např. Volkswagen, Sauer Danfoss, Leoni, AESOP, Daimler Chrysler, Leoni, Visteon, Hella, Elcom, Atrea, SHP Group, Fosfa, OMS, Linet, Bonatrans, Škoda Auto, ÖBB, Siemens, Mondi/Neusiedler, Ahorn, Borcad, atd.).