TENTO KURZ JIŽ PROBĚHL

Fotogalerie zde

Kurz „Baťova manažerská škola – kurz pro manažery z praxe„, se uskutečnil v termínu 24. – 25. května 2018 v prostorách Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a ve spolupráci s Krajskou galerií výtvarného umění ve Zlíně a 14|15 Baťovým Institutem. Lektory kurzu byli renomovaní odborníci z akademické i firemní praxe.

Tento 14. běh kurzu měl tentokrát tématický název: Cesta k úspěchu – růst, diverzifikace, flexibilita a udržitelnost podnikání.

Jednotlivé části kurzu přinesly posluchačům informace o současných moderních metodách řízení a nabídly také přehled o řízení ve firmě BAŤA, a. s. v období do roku 1939 a zhodnocení možností využití principů tohoto systému řízení v současných podmínkách.

V rámci přednášek vystoupili:

Milan Zelený

Profesor působící na Fordham University v New Yorku, Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, Xidian University v Xi´an, Fu Jen University v Taipei, Universita degli Studi v Neapoli a Indian Institute of Technology v Kanpuru. Je autorem mnoha odborných publikací. Přední, nejvíce citovaný český ekonom podle globálního citačního indexu. Působí jako mezinárodní konzultant mnoha podniků, institucí a vlád. Odborník v oblastech strategie, řízení znalostí, soustavy řízení Baťa, multikriteriálního rozhodování, produktivity práce a systémů a podnikového řízení. Celoživotní zastánce kapitalismu a volného trhu, nestranického a neideologického přístupu k ekonomice.

Gabriela Culík Končitíková

Dlouhodobě se věnuje studiu Baťovy soustavy řízení a jejímu aktuálnímu využití. V rámci své lektorské činnosti přednáší jednotlivá témata z Baťovy soustavy řízení. Studuje doktorský studijní program na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. V rámci své disertační práce vytváří model pro aplikaci personálních zásad vytvářených firmou Baťa a.s. do roku 1945 do současného podnikatelského prostředí. Své studie publikuje, je autorkou několika knih. V současné době pracuje jako projektová manažerka pro Nadaci Tomáše Bati. Věnuje se sdílení inspirativních myšlenek Tomáše Bati v rámci projektu Inspirace Baťa.

Daniel Večeřa

Absolvent Fakulty managementu a ekonomiky UTB ve Zlíně, držitel prestižního ocenění Osobnost českého obchodu 2015, šéf a spolumajitel skupiny HP Tronic – české společnosti s více jak 25letou tradicí, která prostřednictvím značek Datart, Euronics, Kasa.cz a Hej.sk zaujímá přední místo na trhu domácích spotřebičů, spotřební elektroniky, počítačů a mobilních telefonů v ČR a na Slovensku. Od roku 2011 patří do skupiny HP TRONIC také společnost ETA, která kromě výrobků vlastní značky ETA uvádí na středoevropské trhy rovněž elektroniku a domácí spotřebiče značek JVC, HYUNDAI, GOGEN a GALLET. Od roku 1996 HP TRONIC podniká také v oblasti cestovního ruchu – provozuje Resort Valachy s hotely Lanterna, Horal a Galik, Ski areálem Razula, Golfovým hřištěm Horal a další nabídkou služeb a aktivit ve Velkých Karlovicích.

Martina Vítková

Spolumajitelka a finanční ředitelka společnosti NWT spravuje finance, řídí investice a kapitál celého holdingu firem s obratem přes miliardu korun. Společnost NWT s centrálou ve Zlíně a pobočkami na Slovensku, v Anglii a na Kypru zaměstnává téměř 300 pracovníků a již přes 25 let přináší lidem ty nejnovější světové technologie (New World Technologies). Hlavními obory působení NWT jsou informační technologie, telekomunikace, výroba a úspory energií, stavebnictví a zemědělství. Časopis Forbes Martinu Vítkovou zařadil mezi nejvlivnější ženy Česka roku 2017 a v prestižním žebříčku Hospodářských novin TOP ŽENY ČESKA 2017 ze sféry byznysu se umístila mezi prvními 25 nejúspěšnějšími ženami. S manželem provozují také farmu a podílí se například na založení mezinárodního sdružení rodinných firem, kde má na starosti sekci mládeže.