Kurz „Baťova manažerská škola – kurz pro manažery z praxe„, se uskutečnil v termínu 30.11. – 1. 12. 2017 v prostorách Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a ve spolupráci s Krajskou galerií výtvarného umění ve Zlíně a 14|15 Baťovým Institutem. Lektory kurzu byli renomovaní odborníci z akademické i firemní praxe.

Tento 13. běh kurzu měl tentokrát tématický název: Budujme lidi, ne stroje.

Jednotlivé části kurzu přinesly posluchačům informace o současných moderních metodách řízení a nabídly také přehled o řízení ve firmě BAŤA, a. s. v období do roku 1939 a zhodnocení možností využití principů tohoto systému řízení v současných podmínkách.

Profesor působící na Fordham University v New Yorku, Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, Xidian University v Xi´an, Fu Jen University v Taipei, Universita degli Studi v Neapoli a Indian Institute of Technology v Kanpuru. Je autorem mnoha odborných publikací. Přední, nejvíce citovaný český ekonom podle globálního citačního indexu. Působí jako mezinárodní konzultant mnoha podniků, institucí a vlád. Odborník v oblastech strategie, řízení znalostí, soustavy řízení Baťa, multikriteriálního rozhodování, produktivity práce a systémů a podnikového řízení. Celoživotní zastánce kapitalismu a volného trhu, nestranického a neideologického přístupu k ekonomice.

Ing. Peter Krištofovič

Přestože začínal s podnikáním doslova v dětském pokoji, vybudoval díky vzdělání, seberozvoji a motivačním seminářům, kterými prošly desetitisíce lidí z pěti států, jednu z nejúspěšnějších firem svého druhu ve střední a východní Evropě. Absolvoval odborné stáže v Německu, Rakousku, ve Švýcarsku a v USA. Patří ke špičkovým koučům, motivátorům a k velkým obdivovatelům myšlenek Tomáše Bati. Je autorem několika publikací, na slovenských středních školách sponzoroval rozsáhlý vzdělávací cyklus Poznej své peníze a vloni otevřel dívčí internát v Keni. Získal řadu ocenění doma i v zahraničí.

prof. Ing. Ján Košturiak, Ph.D.

Dlouholetý ředitel a spoluzakladatel společnosti IPA Slovakia. V roce 1995 založil Institut průmyslového inženýrství v Žilině, který v roce 2000 spojil s aktivitami Fraunhofer IPA Stuttgart ve společnosti Fraunhofer IPA Slovakia. Přednáší na HST Ulm a Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Je autorem a spoluautorem mnoha odborných publikací. Během své profesionální kariéry pracoval jako konzultant pro mnoho firem (např. Volkswagen, Sauer Danfoss, Leoni, AESOP, Daimler Chrysler, Leoni, Visteon, Hella, Elcom, Atrea, SHP Group, Fosfa, OMS, Linet, Bonatrans, Škoda Auto, ÖBB, Siemens, Mondi/Neusiedler, Ahorn, Borcad, atd.).

Ing. Robert Zatloukal

Ředitel společnosti RPC Promens Zlín, která je vývojovým a systémovým dodavatelem plastových dílů pro zákazníky jako Iveco, Volvo, Škoda VW, Rostselmash, Zetor a jiné. Začínal zde jako spoluvlastník, jednatel a předseda představenstva, po prodeji podniku v r. 2005 pokračuje ve funkci ředitele společnosti. Za to, že firma vykazuje po celou dobu růst a velmi dobré hospodářské výsledky vděčí know-how vnesenému zakladateli firmy při jejím založení a silné firemní kultuře, kterou Ing. Zatloukal vnímá jako jeden z klíčových prvků konkurenceschopnosti podniku.