TENTO KURZ JIŽ PROBĚHL

Fotogalerie zde

Kurz „Baťova manažerská škola – kurz pro manažery z praxe„, se uskutečnil v termínu 16. – 17. 5. 2013 v prostorách Fakulty managementu a ekonomiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Lektory kurzu byli renomovaní odborníci z akademické i firemní praxe.

Tento 6. běh kurzu měl tentokrát tématický název: Podnikání – profese budoucnosti.

Jednotlivé části kurzu přinesly posluchačům informace o současných moderních metodách řízení, ale nabídly také přehled o řízení ve firmě BAŤA, a. s. v období do roku 1939 a zhodnocení možností využití principů tohoto systému řízení v současných podmínkách. V rámci kurzu vedle přednášek byla využita forma seminářů, případových studií a pracovních diskusí. Prostor byl rovněž pro analýzu a řešení vlastních manažerských témat jednotlivých účastníků kurzu.

V rámci přednášek vystoupili:

prof. Ing. Milan Zelený, M.S., Ph.D.

Profesor působící na Fordham University v New Yorku, Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, Xidian University v Xi´an, Fu Jen University v Taipei, Universita degli Studi v Neapoli a Indian Institute of Technology v Kanpuru. Je autorem mnoha odborných publikací. Působí jako mezinárodní konzultant mnoha podniků, institucí a vlád.

Ing. Zdeněk Rybka, CSc.

Absolvent Baťovy školy práce, nyní důchodce a místopředseda Klubu absolventů Baťovy školy práce (ABŠ).

Mgr. Miroslava Štýbrová

Historička se zaměřením na dějiny firmy Baťa a vývoj obuvnictví, kurátorka sbírky historické obuvi. Od roku 2002 působí jako externí pedagog na Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Autorka mnoha odborných článků zabývajících se dějinami a podnikatelskou filozofií firmy Baťa. V roce 2009 vydala v Nakladatelství Lidové noviny knihu Boty, boty, botičky. Od roku 1994 pořádá ve Zlíně pravidelná trienále mezinárodní konference Shoes in History.

Leoš Kubíček

Certifikovaný systemický kouč pro individuální a skupinovou práci, lektor, PERFORMANCE TUNING® Specialista, majitel společnosti BCF s.r.o. Interní lektor a trenér několika společností (např. Henkel ČR, spol. s r.o., Henkel Slovensko, s.r.o., Schwarzkopf Professional CEE atd.).

Petr Kallista

Podnikatel, výkonný ředitel, certifikovaný kouč mezinárodně akreditovaný Českou asociací koučů na stupeň Akreditovaný profesionální kouč, bývalý člen předsednictva a člen Stavovské rady České asociace koučů, lektor a hlavní garant výcviků Expertní skupiny CALLISTO CZ, s.r.o. Autor odborných článků na téma zvyšování výkonu a koučování.

Prof. Ing. Ján Košturiak, Ph.D.

Ředitel IPA Slovakia s.r.o. a spoluzakladatel společnosti IPA Slovakia. V roce 1990 začal pracovat jako konzultant pro průmyslové podniky. V roce 1995 založil Institut průmyslového inženýrství v Žilině, který v roce 2000 spojil s aktivitami Fraunhofer IPA Stuttgart ve společnosti Fraunhofer IPA Slovakia. Přednáší na HST Ulm a Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Je autorem a spoluautorem mnoha odborných publikací. Během své profesionální kariéry pracoval jako konzultant pro mnoho firem (např. Volkswagen, Sauer Danfoss, Leoni, AESOP, Daimler Chrysler, Leoni, Visteon, Hella, Elcom, Atrea, SHP Group, Fosfa, OMS, Linet, Bonatrans, Škoda Auto, ÖBB, Siemens, Mondi/Neusiedler, Ahorn, Borcad, atd.).