TENTO KURZ JIŽ PROBĚHL

Fotogalerie zde

Kurz „Baťova manažerská škola – kurz pro manažery z praxe“, se uskutečnil v termínu 25. – 26. května 2023 v prostorách Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně ve spolupráci s Nadací T. Bati. Lektory kurzu byli renomovaní odborníci z akademické i firemní praxe.

Tento 17. běh kurzu měl tentokrát tématický název: Kdo ze současné doby vyjde silnější?

Jednotlivé části kurzu přinesly posluchačům informace o současných moderních metodách řízení a zhodnocení možností využití principů systému řízení Baťa v současných podmínkách.

V rámci přednášek vystoupili:

Petr Zahradník

Ekonom se specializací na hospodářskou politiku EU. Člen týmu Ekonomických a strategických analýz České spořitelny; poradce ministrů pro evropské záležitosti a průmyslu a obchodu. Člen Národní ekonomické rady vlády (NERV). Poradce a bývalý člen Evropského hospodářského a sociálního výboru. Hojně publikuje v médiích a spolupracuje s akademickou sférou (např. projekt Ekonomika a etika přímých zahraničních investic na FaME UTB ve Zlíně pro TAČR).

Gabriela Končitíková

Ředitelka Nadace Tomáše Bati, lektorka a spisovatelka odkazu filozofie Baťa. Dlouhodobě se věnuje studiu odkazu Baťa, je autorkou několika baťovských knih. V Nadaci Tomáše Bati působí od roku 2016, v rámci své odborné činnosti se věnuje možnostem aplikace Systému řízení Baťa do současného podnikatelského prostředí.

Václav Novák

Krizový manažer a podnikatel, původním povoláním učitel. Spoluzakladatel a senior managing partner M.L. Moran. Absolvent Karlovy univerzity v Praze, MBA získal na University of Phoenix. Od roku 1996 jako krizový manažer pomohl vyvést z krize hned několik významných firem. Mezi nejvýznamnější projekty patří restrukturalizace skupiny Expandia, restrukturalizace holdingu Vítkovice, krizové financování Setuza, příprava záchranného plánu ČSA. Krizové řízení předvedl také ve firmách FedEx, Stavostroj, Vlnap, Jitona, ŽOS Nymburk, Vigona, Vamberecké maso uzeniny či Thermoplast. Milovník Vergilia a placatých aut, který v minulosti také dva roky žil v indiánské rezervaci, kde učil matematiku.

Stanislav Martinec

Obdivovatel Tomáše Bati, který se ve svém podnikání snaží řídit jeho principy. Vítěz titulu EY Podnikatel roku 2017 Zlínského kraje. V roce 1992 založil firmu KOMA MODULAR s.r.o., která je specialistou na modulární výstavbu. Firma postupnými inovacemi výrobků a procesů dosáhla významného postavení na českém a evropském trhu. Firma během více než dvaceti let své existence získala řadu ocenění; v roce 2010 se stala Inovační firmou Zlínského kraje. V roce 2015 se stala dodavatelem pavilonu České republiky na světovou výstavu EXPO v Miláně. V témže roce jí byl udělen titul firma roku 2015. Nyní skupina firem, pod značkou KOMA, trvale popularizuje nový obor modulární výstavby. Vizionář z Vizovic, jak se mu přezdívá, a také milovník argentinského tanga, chce do pěti let postavit ve Vizovicích vedle své firmy první modulární město.